Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення роботи сайту
Згода

Для осіб з інтелектуальними порушеннями, важливо змінювати оточення для поглибення соціалізації, та зменшувати ступінь стресу, даючи їм звикати до змін

Для осіб з інтелектуальними порушеннями, важливо змінювати оточення для поглибення соціалізації, та зменшувати ступінь стресу, даючи їм звикати до змін. Їх же опікунам важливо також мати можливість для перепочинку та уникнення морального вигоряння.

Внаслідок карантину спричиненого COVID-19 почастішали випадки агресивної поведінки у людей з інтелектуальними порушеннями, адже підвищилась кількість факторів що погіршують їх стан. Доглядальники у свою чергу почали відчувати надмірне навантаження.

Проєкт «Долаємо кризу разом» допоміг 20 сім'ям відновити сили після важкого періоду, дав можливість піклувальникам відновити сили, приділити увагу своєму здоров'ю і нарешті побачити «спокійне зоряне небо».

Відгуки від учасників проєкту: «Як давно ви бачили зоряне небо? Спокійно, не відволікаючись ні на кого і ні на що стороннє розглядали Чумацький шлях, знаходили обидві Ведмедиці, Венеру? Особисто я не пам'ятала до цього літа коли та в якому житті це було зі мною. Можливо дехто подумає: «Що тут такого — втомилась вона від батьківства. Мільйони батьків не втомлюються від догляду за дітьми!». Звичайно, діти – наше все! Але коли ти знаходишся в режимі 24/7/365 більше 20-ти років просто необхідно зупинитись, видихнути, вдихнути та просто виспатись. Життєво необхідно!»
Мати Аліни розповіла: «Під час карантину, я зрозуміла - наскільки важко створити комфортне середовище в умовах обмеженого простору, коли звичний графік доводиться різко і повністю змінювати. Я безмежно рада, що цей проєкт відбувся! Важливо зрозуміти, наскільки непросто виховувати дитину з інтелектуальними порушеннями, особливо коли ти залишаєшся з цим наодинці, без допомоги педагогів та психологів. Шанс для моєї дитини наповнитись позитивними емоціями, шанс для мене витратити цей час на себе, безмежно цінний».
Мати Олеся зазначила: «Під час карантину зберігати стійкість, протистояти стану підвищеної тривожності кожному з нас було досить важко. Що вже казати про людей з психічними розладами. Мій син дуже переживав, був засмучений, тривожний та постійно давав зрозуміти, що йому лячно та некомфортно у цій ситуації. Новини, які лунали звідусіль дуже сильно впливали на нього, він постійно був у пригніченому настрої, у нього підвищувався тиск, загострились хронічні хвороби, посилились проблеми з психічним здоров'ям. Стрес викликав безсоння, емоційне виснаження та схуднення»
Для Олеся дуже важливим виявилось збереження соціальних контактів, прогулянки на природі, сонячні ванни та заняття спортом. У домашніх умовах і без допомоги спеціалістів було дуже важко змінити його модель поведінки, що склалась під час карантину.

Хлопцеві було життєво необхідно отримати позитивний досвід та відпочити за межами міста під наглядом професійної команди фіхівців. Пропозиція взяти участь у спортивному заїздї до будинку транзитного перебування в місті Богуслав стала «ковтком свіжого повітря» для мами та сина. Руханки, спортивні естафети, змагання, плавання, походи та сонячні ванни позитивно позначились на фізичному та психічному стані дитини. Режим дня, спілкування з друзями, робота з реабілітологом, корекційним педагогом та просто перебування у колективі допомогли подолати наслідки карантину. Мама наголосила, що у сина повернулось позитивне мислення, покращився настрій та апетит. Сон став спокійнішим і тривалішим. Олесь знову почав радіти сонцю, річці, природі, знову з'явилась можливість спілкуватися з друзями.

Усім важливо час від часу приділити увагу самим собі.

Проєкт «Долаємо кризу разом». Подолання кризи у повнолітніх осіб з інтелектуальними і поведінковими порушеннями та їх сімей, спричиненої карантином від Covid-19» реалізується Благодійним товариством «Джерела» за фінансової підтримки міні-гранту від проєкту ЄС «Підвищення спроможності ОГС соціальної сфери України», що фінансується Європейським Союзом.
Цей матеріал створено в рамках проєкту «Підвищення спроможності ОГС соціальної сфери України». Його зміст може не відображати офіційну позицію Європейського Союзу. Відповідальність за інформацію та погляди, викладені у матеріалі, несуть його автори.