НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів на подолання наслідків СOVID-19

67. Лібенталь - кращий прихисток для дітей під час карантину

Одеський благодійний фонд «Шлях до Дому»
Навесні наш Фонд зіткнувся зі складною ситуацією. У зв'язку з карантином по Covid-19, ми змушені були тимчасово закрити наші центри для дітей з кризових сімей в Одесі. Однак, найбільш проблемні родини не могли вдома забезпечити своїх дітей ні матеріально, ні умовами для захисту здоров'я і дистанційного навчання.

Ми не могли дозволити дітям опинитися фактично на вулиці. Тому ми вирішили, що карантин вони перечекають на фермі Фонду в маленькому віддаленому селі Лібенталь, куди інфекція ще не добралася. До них приєдналися студенти коледжів - сироти, які отримували послуги в Фонді та яким теж нікуди було податися. Група складалася з 16 підлітків у віці від 12 до 18 років.

У селі Фонд нещодавно відкрив соціальний гуртожиток для підлітків і молоді з труднощами з соціальною адаптацією. Воно розраховане на 19 місць для дітей і педагогів, наставників, які цілодобово перебувають там.
Умови, створені на фермі, допомогли пом'якшити труднощі ізоляції і з користю провести час.

Будинок і територія в Лібенталі обладнані всім необхідним. Діти повноцінно харчувалися, навчалися з педагогами і дистанційно - в школі, соціалізувалися, з ними працювала психолог. Завдяки педагогічному супроводу вони закінчили навчальний рік і перейшли у наступний клас.

Розклад було насиченим. Діти взяли участь в «Школі юного фермера»: вчилися вирощувати овочі і зелень, беручи участь в роботі ферми. Вони багато гуляли на природі, знайомилися з тваринами і рослинами, відпочивали і грали. Брали участь в майстер-класах з приготування різних страв, в тому числі з продуктів, вирощених там.

За словами педагогів, упор робився на дружнє ПРИЙМАЮЧЕ оточення, психологічну підтримку, розвиваючі заняття, формування віри в себе, прийняття і повагу себе і інших, емоційної стійкості, навичок позитивної комунікації. Тому що труднощі з навчанням, дезадаптація - наслідок того, що діти не отримували достатньо любові ТА турботи або пережили травматичний досвід.

Діти теж дуже допомогли нам. Адже урожай в період розвезення допомоги сім'ям Мобільною службою Фонду був вкрай важливий. Ми додали до продуктового набору, який отримували малозабезпечені сім'ї та одинокі люди похилого віку, зелень, овочі і полуницю. Ми змогли допомогти дітям і дорослим перенести складний період вимушеної самоізоляції і подарували їм радість.

Історія.
Мати, яка мешкає в селі, привела своїх хлопчиків в денний центр «Лібенталь», щоб педагоги допомогли їм отримати шкільні знання. Вона одна виховує дев'ятеро дітей. З ранку до ночі працює в полі, і діти самі по собі. Старші виховують молодших.
Діти сильно відстали від шкільної програми в період карантину, так як в сім'ї немає можливості купити техніку для дистанційного навчання. На початку хлопці не хотіли навчатися, але педагог організував заняття в інтерактивній формі, з елементами гри. В процесі час на гру скорочували і збільшували час для навчання.
Сьогодні хлопці кожен день приходять не тільки вчитися і спілкуватися, а й допомагають збирати урожай на фермі, частину якого носять в сім'ю. Хлопцям не вистачає чоловічої підтримки в сім'ї, та спілкування з ментором - чоловіком сприятливо впливає на зміни в їх поведінці.

Ми раді, що незважаючи на труднощі, ми змогли організувати кращу підтримку нашим підопічним. Лібенталь став для них ще одним домом.