НОМІНАЦІЯ

ІННОВАЦІЇ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

02. CUBA BUBA

Фундація Влади Брусіловської
Благодійний дизайн-проєкт CUBA BUBA змінює настрій дитячих державних лікарень з 2017 року. За допомогою сучасної архітектури ми формуємо доброзичливу культуру спілкування у лікарнях та створюємо креативний простір для розвитку дитини.

CUBA BUBA — це будиночки розміром 2,4х1,7х2,3 м., які розміщуються у коридорах лікарень, вони дозволяють маленьким пацієнтам грати, робити уроки та знаходити нових друзів.

Завдяки сучасним ігровим діти довіряють лікарям, долають страхи та відповідальніше ставляться до власного здоров'я. Процедури перетворюються на ігри з геройськими випробуваннями.

Разом із українськими дизайнерами, Катериною та Валерієм Кузнєцовими ми вже створили 12 ігрових CUBA BUBA, які знаходяться у Дніпрі, Києві, Новій Водолазі, Татарбунарах, Харкові та Краснокутську. І ми не збираємося зупинятися!

CUBA BUBA — єдина у світі ініціатива, яка вивчає та втілює ідеї доказового дизайну у державних лікарнях. Це дизайн лікарні, який має позитивний вплив на стан людини та прискорює її одужання.

Кожна ігрова має свою особливість:
CUBA BUBA#1 схожа на купе дитячого потягу з поличками для книг, лавами-шафами та настільними іграми. Для ігор ззовні є тактильні дощечки та величезна крейдова дошка.

Біла BUBA.Matrix з 9 500 дірочками для створення об'ємних малюнків різнокольоровими канатами використовується для реабілітації малечі, що має порушення роботи нервової системи. Цей модуль отримав гран-прі на всеукраїнському конкурсі "Интерьер года 2017", у 2018 році представляв Україну на Dutch Design Week в Ейндховені.

Музична CUBA BUBA#4 нагадує прозорий будиночок зі стіною з бамбукових шейкерів, які розслабляють та заспокоюють.

CUBA BUBA SUNNY — білий куб зі стелею ручної роботи, підсвіткою та м'якою підлогою. Дозволяє проводити індивідуальні консультації та відпочивати.

З CUBA BUBA SPACE фантазія працюватиме на повну! Пройти повз космічну ігрову з літаючою тарілкою на даху, м'якою підлогою, загадковою кулею та сонцем всередині просто неможливо.

Такі осередки для ігор та комунікації перетворюють лікарню на дружнє до дитини місце, де їй цікаво і безпечно. Так знижується рівень стресу, страху та напруги. А психологічно комфортна атмосфера підвищує позитивний вплив лікування.