НОМІНАЦІЯ

ІННОВАЦІЇ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

05. Соціальні спецпроєкти у Instagram Stories

Освітній центр з прав людини у Львові
Оскільки вже понад рік усе людство живе у зовсім іншій реальності, ніж це було раніше, то громадські організації також зіштовхуються з багатьма змінами. Це також вплинуло і на формат соціальної комунікації та просвітництва на соціально дражливі теми. Зокрема, для громадських організацій стало неможливо орієнтуватися виключно на офлайн активності.

Із початком карантину ми в Освітньому центрі з прав людини у Львові почали думати, як нашу роботу ефективно перенести в онлайн світ і могти говорити з різними аудиторіями на теми прав людини, рівності, інклюзії, толерантності, прийняття та критичного мислення.

Думаю, ви погодитеся, що якщо раніше 6-8 годинний тренінг чи 3 годинна публічна дискусія були нормою, то якщо просто зробити все те саме у Zoom — ефект втрачається.

Тож, у 2021 році ми сповна стали використовувати Instagram stories, повністю адаптовуючи наші продукти під цей інструмент. Наша інновація - це два тижневих інтерактивних тренінги у Instagram Stories. Перший стосувався дискримінації в Україні та прав, що недоступні для ЛГБТІ-людей. Його було проведено у травні 2021.

У листопаді 2021 року ми зробили тижневий інтерактивний тренінг про ромів в Україні. Власне, коли ми подаємо цю заявку, він ще триває. Доєднуйтеся!

У випадку з тренінгом про права ЛГБТІ-людей в Україні ми досягали в охопленнях майже 3000 тисяч користувачів та користувачок, а приватні повідомлення були заповнені коментарями, питаннями, пропозиціями та незгодами. Інтерактивний тренінг про ромську спільноту ми доповнили двома відео продуктами та можливість ставити питання безпосередньо ромам та ромкам. За першу добу проведення такого тренінгу було охоплено близько 17 000 користувачів та користувачок. Ми продовжуємо отримувати подяки як від ромів, так і від тих, хто довідалися багато нового та стають на шлях подолання стереотипів.
Хоча самі спецпроєкти в сторіс тривають тиждень (ми визначили, що це оптимально), але підготовка такого інформаційного продукту займає 1,5-2 місяці. Наша команда здійснює дослідження, готує наративні матеріали, сценарії відео та візуально оформлює інтерактивний тренінг.

Далі - найцікавіше. Спілкування з аудиторією, яку ми в вміємо провокувати на питання. Що не менш важливо, усі матеріали ми назавжди зберігаємо у Highlights. https://www.instagram.com/echrlviv/ тут ви їх можете знайти.