НОМІНАЦІЯ

ІННОВАЦІЇ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ

09. Дитячий центр "Відчуй"

Громадська організація "Відчуй"
За статистикою 6 з 1000 новонароджених мають або вроджене, або надбане порушення слуху, в одної дитини з шести фіксують глухоту.

Після діагностики та виявлення цієї проблеми батьки шукають швидкого порятунку від майбутньої комунікаційної та соціальної обмеженості дітей у слухопротезуванні, яке, безумовно, є необхідним кроком, але далеко не єдиним. Наступним і вирішальним етапом має стати комплексний розвиток, який дозволить дитині навчитися сприймати усне мовлення, говорити та соціалізуватися в суспільстві. На жаль, держава забезпечує існування лише поодиноких кабінетів сурдологів по всій Україні, але їх кількість є надзвичайно малою для допомоги всім потребуючим та не забезпечує комплексну підтримку дитині та родині.

Зазвичай послуги приватних спеціалістів є дороговартісними і навіть середньостатистична сім'я не здатна забезпечити їх достатню кількість для отримання бажаного результату. Саме тому нами була створена програма «Дитячий центр «Відчуй»», в якому абсолютно безкоштовно консультують та сприяють комплексному розвитку дітей з порушенням слуху такі спеціальні педагоги як: логопед, сурдопедагог, психолог, арт-терапевт, педагог по вокалу.

Місія центру: соціальна адаптація дітей та підлітків з порушеннями слуху, сприяння в педагогічній реабілітації слухопротезованих дітей та підлітків, покращення психоемоційного стану родин з порушенням слуху шляхом організації дозвілля та відпочинку, кейс-менеджмент – супровід родини. Центр надає кваліфікаційну допомогу сім'ям дітей з порушенням слуху по всій Україні.

70 % педагогічного колективу центру – мами дітей з порушенням слуху, які отримали профільну освіту та мають колосальний багаторічний досвід у роботі з власними дітьми та іншими дітьми з порушенням слуху. Центр приймає сім'ї з дітьми з порушенням слуху, 170 сімей (близько 700 людей), з яких 150 дітей (від 0 до 14 років), які відвідують центр на постійній основі та отримують щотижневі консультації від педагогів. З них близько 20 сімей – на дистанцій формі з проходженням тижневих інтенсивних курсів занять раз на декілька місяців. Розуміючи, що ми є єдиним безкоштовним центром в умовах карантину через пандемію корона вірусу педагогічний склад центру також оволодів різними методиками та інструментами дистанційного навчання, тож команда є дієздатною за будь-яких умов.

В онлайн умовах за період жовтень-грудень 2020 року було проведено близько 3000 занять, що дозволило не зупиняти процес комплексного розвитку підопічних центру до виходу в офлайн режим.