НОМІНАЦІЯ

Гендерно-орієнтовані соціальні послуги

12. «Захисти себе від домашнього насильства, збудуй рівноправні сімейні відносини!»

Громадська організація "Радослава"
Пандемія COVID-19 та пов'язані з цим обмежувальні заходи, призвели до зростання кількості випадків домашнього насильства та порушення прав жінок, про що свідчить офіційна статистика по Запорізькій області.

Так, наприклад, за І квартал 2021 року зафіксовано 2052 звернень, за аналогічний період минулого року – 1931 звернення. Майже на 6 % збільшилась кількість таких звернень у цьому році.

Слід зазначити, що 89 % - це звернення отримані від жінок (1826 зв.) за 2021 рік. Одним з пріоритетних напрямків діяльності нашої ГО є захист прав жінок та забезпечення рівних можливостей у всіх сферах суспільного життя. Тому метою нашої соціальної ініціативи є відкриття в м. Запоріжжя креативного ХАБУ для жінок, які відносяться до соціально незахищених верств населення, термін реалізації проекту до грудня 2022 року (або до закінчення дії проекту).

В ХАБі будуть надаватись гендерно-орієнтовані соціальні послуги: юридичні, психологічні, соціальна підтримка, представництво інтересів, медіація тощо. Також жінки, які потребують підтримки, будуть мати можливість прийти сюди зі своїми дітьми.

Дозвілля дітей буде організовано окремо – шляхом спілкування з соціальним працівником, дитячим психологом, аніматором в інших кімнатах Хабу. Робота Громадської організації «Радослава» в даному напрямку вже дала бажані результати.

В 2021 року розроблено та опубліковано в вільному доступі відео курс з правової тематики для жінок: «Рівний доступ жінок до своїх прав через призму Сімейного законодавства або Юридична грамотність для жінок» завдяки перемозі та отриманні гранту у Конкурсі активістських ініціатив імені Лесі Харченко, який проводився Amnesty International Ukraine.

Ідея про необхідність розробки цієї ініціативи виникла у нашої активістки, адвокатеси Людмили Сірко, оскільки вона з щоденної практики знає про актуальні проблеми жінок, і ситуації в яких вони інколи опиняються маючи на руках неповнолітніх дітей. В рамках цієї ініціативи було створено шість детальних відео консультацій з підготовки документів для подачі до суду на «болючі» для жіноцтва теми: розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання дитини, стягнення аліментів на утримання матері, позбавлення батьківських прав, графік побачень з дитиною, визначення місця проживання дитини.

Також одним із пріоритетних завдань Громадської організації «Радослава» є розробка Програми підтримки інституту сім'ї, яка буде направлена на покращення міжособистісних стосунків та створення рівноправних сімейних відносин «Дружина-Чоловік», «Мати-Батько-Діти», «Цивільний шлюб» тощо.

Для привернення уваги до піднятих тем будуть організовуватися тренінги для дітей та дорослих, тематичні кіно-покази, зустрічі і автограф сесії з відомими особистостями.