НОМІНАЦІЯ

Гендерно-орієнтовані соціальні послуги

13. Надання соціальних послуг шляхом впровадження комплексного гендерно-орієнтованого підходу з метою підвищення якості життя соціально незахищених груп населення.

Нікопольський благодійний фонд " Нове життя" Дніпропетровської області
Нікопольський благодійний фонд «Нове життя» Дніпропетровської області працює у благодійній сфері з 2009 року, понад 11 років підтримує та допомагає людям, сім'ям , які опинились в складних життєвих обставинах. Наша організація неприбуткова, реалізовуємо свою діяльність за рахунок благодійних внесків, пожертв від громадян, грантів від міжнародних донорів. Ми прозорі, безкорисливі, зрозумілі у наших діях, дотримуємось внутрішнього статуту організації.

Основним нашим мотивом є милосердя, любов та турбота, бажання допомогти ближньому від щирого серця, тому, що ми всі люди, та повинні підтримувати один одного, щоб не сталось, це є людяність. Головна наша мета - допомогти тим, хто зіштовхнувся з бідністю, голодом, матеріальними труднощами, відчутною нестачею коштів,безробіттям,відсутністю житла, документів, рідних людей, підтримки, коли безвихідь руйнує усі надії на майбутнє.

Ми націлені на те, щоб надати максимально можливе відновлення самостійності людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та їх фізичних, психічних, соціальних і професійних здібностей, а також їх повної соціальної інтеграції та участі в житті суспільства.

До нас звертається багато громадян, які опинились в складнях життєвих обставинах (багатодітні, кризові родини, в тому числі із дітьми, інваліди, пенсіонери, одинокі матері, малозабезпечені, безхатьки, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, жертви домашнього насилля. Ми надаємо гуманітарну, благодійну, духовно-психологічну допомогу (індивідуальні консультації, тренінги, інформаційні заняття, групи взаємодопомоги), юридичні послуги, медико -соціальний супровід, забезпечуємо можливість отримати благодійні обіди в їдальні фонду, гігієнічні процедури, одяг, взуття за сезоном та інше, допомагаємо отримати втрачені документи, пільги, реєстрацію, оформити групу інвалідності,вкласти договір з сімейними лікарями. Всі ці аспекти дуже важливі для людей, які самостійно не мають можливості вирішити свої проблеми, а особливо на даний момент, в умовах пандемії COVID-19.

Протягом нашої діяльності,
надаючи громадянам соціальні послуги, ми завжди враховуємо гендерну складову, гендерний комплексний підхід, який є міждисциплінарним, направленим на вирішення проблемних питань кожної особистості (жінок, чоловіків, дітей). Це допомагає забезпечити динаміку, процес спрямований на розвиток та результат , а не виконання заходів заради діяльності та без перспектив до змін.

Завдяки гендерно-орієнтованому підходу у нашій діяльності на базі фонду було відкрито два «Будинки милосердя» - чоловічий та жіночий, де знайшли притулок чоловіки ,жінки, в тому числі із дітьми, які залишились без житла, роботи, документів, рідних, потерпали від домашнього насилля, яким дуже потрібна підтримка. В «Будинках милосердя» вони отримають комплексну допомогу та індивідуальний підхід у вирішенні питань кожної особистості окремо. Більше трьох років НБФ « Нове життя», за підтримкою спонсорів, організував соціальне швейне виробництво, де жінки, які опинились в складних життєвих обставинах ,мають можливість отримати знання з швейного діла, придбати нову професію та отримати робоче місце, що змінює їх життя на краще, надає впевненості у собі та своїх силах.

Для дітей з кризових сімей на базі фонду був відкритий «Дитячий центр», де також використовуємо комплексний підхід у роботі з кожною дитиною індивідуально. Саме головне, що діти відчувають себе у центрі як вдома, у безпеці, де тепло та турбота, любов та піклування. Вони забезпечуються всіма базовими потребами (повноцінне харчування, одяг, взуття за сезоном, гігієнічні процедури). З дітьми проводяться розвиваючі, тематичні заняття,тренінги, біблійні уроки, надається допомога у вивченні уроків, організовуються святкові, розважальні заходи.

Ми завжди готові простягнути руку допомоги!