НОМІНАЦІЯ

Гендерно-орієнтовані соціальні послуги

14. Ресурсний центр запобігання домашнього та гендерно зумовленого насильства , протидії торгівлі людьми. Соціальна профілактика, послуги консультування та представництва інтересів постраждалих

ГО "Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка"
В 2021 році командою Центру «Чайка» були реалізовані наступні ініціативи:
Проведено навчання з питань протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству для керівництва та надавачів соціальних послуг Великоомелянської, Великомежиріцької , Соснівської, Бокіймівської, Варковицької , Вербської, Вирівської, Степанської , Сарненської, Антонівської, Полицької та Рафалівської громад Рівненщини ( 70 учасників та учасниць).

Тренінги відбулися: 12.05.2021 у м. Вараш, 17.05.2021 у м. Сарни, 20 .05.2021 у м. Дубно, 25.05.2021 у м. Рівне.

У червні -липні 2021 року проведено серію онлайн консультацій для відповідальних осіб, а також для надавачів соціальних послуг в 12-ти обраних ТГ з метою налагодження ефективної взаємодії, створення мережі сервісних установ та надання якісних послуг постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Учасникам були надіслані інформаційні матеріали: презентації, листівки, буклети, довідники в електронному вигляді для використання в роботі, поширення на офіційних сторінках ТГ та у соціальних мережах.

В липні 2021 року були проведені тренінги для фахівців (психологів)Рівненщини, які будуть працювати по програмам для кривдників з особами, які вчинили домашнє насильство. В результаті- розроблена програма для кривдників та підготовлено 26 сертифікованих фахівців.

Впродовж 3-19 серпня 2021 року проведено модульне дистанційне навчання для правоохоронців з метою запобігання та ефективного реагування на випадки вчинення насильства. В результаті 80 поліцейських офіцерів громад та дільничних інспекторів поліції з 4-х районів Рівненщини (40 % особового складу) успішно пройшли навчання та зміцнили професійні навички щодо ефективного втручання у випадки вчинення насильства із застосуванням легальних методів впливу на агресорів, спеціальних заходів (в тому числі притягнення до кримінальної відповідальності) та належного захисту прав постраждалих осіб.

20 серпня 2021 року у м. Рівне ГО «Центр «Чайка» організувала та провела регіональний Форум з питань попередження та протидії домашньому насильству. Форум розробив ряд рекомендацій, спрямованих на ефективне впровадження державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також надання належної допомоги та підтримки постраждалим на рівні територіальних громад Рівненщини.

18 жовтня 2021 року наша організація виступила співорганізатором щорічної акції «Хода за свободу», присвячену Європейському Дню протидії торгівлі людьми.

19, 26 жовтня – були проведені прямі ефіри на суспільному радіо Рівне - «Працюй безпечно!». Окрім цього, фахівці організації систематично приймають звернення громадян, постраждалих від домашнього насильства та торгівлі людьми (інформування, консультування, психологічна підтримка, юридичні консультації , представлення інтересів, перенаправлення до сервісних установ тощо).

В 2021 році надана комплексна підтримка 26 особам, постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Продовжується соціальний супровід 13 осіб , постраждалих від торгівлі людьми.

В 2021 році проведені інтерв'ю та здійснена оцінка потреб для включення в реінтеграційну програму ще 11 осіб, постраждалих від торгівлі людьми.