НОМІНАЦІЯ

ІНКЛЮЗІЯ

16. Інклюзивне волонтерство "Потрібні люди"

Громадська організація "Єдність чеснот"
Майже два роки тому, наша громадська організація "Єдність чеснот" провела дослідження у територіальній громаді міста Слов'янськ, серед користувачів інтернет-ресурсу, та отримала результати, що у громаді, де досить гарно розвивається волонтерських рух та приділяється достатньо уваги допомоги особам з інвалідністю, вразливим верствам, взагалі не охоплено питання інклюзивного волонтерства.

Вразливі люди не відчувають достатньо уваги до їхніх потреб у соціалізації, залучення до процесу суспільних змін та самореалізації. Зазвичай, вони вважають, нібито існує думка, що тільки вони самі повинні самоорганізовуватись і це зазвичай так і є. Тому, для залучення осіб, які потребують інклюзивного включення та надання ними послуг вразливим верствам населення, ми започаткували ініціативу з залучення осіб, які потребують соціального включення, для волонтерства.

Другий рік поспіль, наші волонтери впроваджують власну, тепер вже стійку ініціативу з безоплатної допомоги найбільш вразливим верствам населення, жіночими, дитячими речами та взуттям, які ми також, отримуємо від волонтерів з різних міст України, багатодітним сім'ям, матерям одиначкам, людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам та особам, які опинились у складних життєвих обставинах, мешканцям Слов'янської ТГ.

За весь час впровадження власної ініціативи, охоплено понад 600 осіб, з яких 138 осіб - діти з вразливих категорій.