НОМІНАЦІЯ

ІНКЛЮЗІЯ

27. Творча майстерня «Кольоровий світ» для людей з інвалідністю

БФ "Карітас СДЄ УГКЦ"
За статистикою в Україні живе від 3 до 12 відсотків людей з інвалідністю. А це понад 5,5 мільйонів громадян, яких ми мали б бачити в школах, на роботі, в ресторанах, на вулиці. Але поки що цього, на жаль, не відбувається.

Інтеграція України в європейські структури потребує нових підходів до вирішення проблем людей з інвалідністю. Досвід зарубіжних країн свідчить, що головним напрямом підтримки таких людей є створення доступного та сприятливого для інвалідів середовища для існування, ефективна професійна реабілітація, створення спеціальних та облаштування наявних робочих місць. Проте, роботодавці не готові витрачати кошти для облаштування робочих місць. Або ж, коли хочуть щось зробити, то не знають з чого почати.

Створюючи робочі місця інклюзії на своєму підприємстві, потрібно, в першу чергу, знайти та дослухатись експертів — представників організацій, які займаються цією проблемою багато років, а також врахувати думку людей з інвалідністю.

Кількість клієнтів центрів зайнятості з числа осіб з обмеженими можливостями щороку збільшується. Упродовж 2000-2020 років за послугами до центрів зайнятості звернулася 36231 особа з інвалідністю, зокрема у січні-листопаді 2020 р. послугами Львівської обласної служби зайнятості скористалися 4264 особи з інвалідністю.

Беручи до уваги таку статистику, можна дійти висновку, що кількість осіб з інвалідністю, які потребують трудової реабілітації щороку зростає. Тому, з метою ефективної соціальної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю, БФ "Карітас СДЄ УГКЦ" розробив проект, в рамках якого ми створили та облаштували в наявному приміщенні творчу майстерню «Кольоровий світ» для людей з інвалідністю.

Творча майстерня «Кольоровий світ» - це простір, де друге життя отримують не лише вживані речі (меблі, одяг тощо), які реставруються і переробляються в творчий продукт, але й бенефіціари проекту. Саме тут вони реалізовують себе, проявляють свій творчий потенціал, а також спілкуються із однодумцями. Щоденно в майстерні проходять трудову та соціальну реабілітацію 15 осіб з інвалідністю, які проживають в Спільноті «Наша Хата» для бездомних осіб з метою ресоціалізації та соціальної адаптації(реставрують вживані меблі).

Щотижня група з 25 осіб з інвалідністю, які є учасниками Центру соціальної реабілітації та адаптації «Дивовижні долоні», що діє при БФ «Карітас СДЄ УГКЦ», мають творчі заняття, майстер-класи, воркшопи тощо.

Щомісяця група з 30 осіб (школярі нашого регіону спільно з дітьми з особливими потребами) проводять спільні інклюзивні, творчі воркшопи для подолання стереотипів та побудови толерантного ставлення до людей з інвалідністю, а також розвитку їх творчих здібностей.