НОМІНАЦІЯ

ІНКЛЮЗІЯ

34. "Особлива майстерня – мистецтво для аутизму"

ГО "Особлива майстерня – мистецтво для аутизму"
Наша мрія – дати можливість людям з аутизмом оволодіти професією, знайти роботу та жити повним, самостійним, незалежним життям. Для цього ми створили у Харкові ГО "Особлива майстерня – мистецтво для аутизму".

Майстерня – простір, де 15 підлітків з аутизмом віком від 14 до 19 років можуть вивчати свої сильні сторони, розвивати таланти, оволодівати допрофесійними і професійними навичками.

Наші майстри вчаться малювати, шити, виготовляти дрібну поліграфію та сувеніри. Серед виробів майстерні сумки, блокноти, календарі, картини, листівки, іграшки тощо.

Денис, 16 років, до відвідування майстерні ніколи не пробував шити. Після 2 років навчання Денис може кроїти прості вироби під наглядом; самостійно вмикати швейну машинку, виставляти знайому програму та шити; пришивати ґудзики та елементи декору; наносити фарбу на тканину та малювати за зразком; самостійно виготовляє блокноти з використанням біндера та ламінатора. Вдома Денис з допомогою мами шиє подарунки близьким та ремонтує одяг.

Михайло, 18 років, до відвідування майстерні малював. За 2 роки навчання вдосконалив свої навички малювання кульковою ручкою; підготував близько 70 малюнків для персональної виставки; шиє на швейній машинці з допомогою дорослого; малює самостійно та за зразком для декорування іграшок та сувенірів; виготовляє блокноти.

Аріна, 15 років, до відвідування майстерні малювала час від часу. За 2 роки навчання Аріна створює яскраві малюнки з неповторним поєднанням кольорів; прикрашає сувеніри; шиє на машинці з допомогою. Наразі Аріна також займається малюванням індивідуально з педагогом.

Майстерня опікується профорієнтацією та професійною підготовкою молоді з аутизмом; організацією культурних та інформаційних подій з метою популяризації мистецтва людей з аутизмом; адвокацією прав молоді з інвалідністю на освіту та працевлаштування; консультуванням та підтримкою родин молоді з аутизмом.

Діяльність майстерні допомагає молодим людям обрати майбутню професію, сприяє реалізації особистісного, професійного та духовного потенціалу.

Можливість для людей з аутизмом працювати, мати зайнятість та створювати щось нове знижує податковий тиск на громаду шляхом сплати податків та зменшення соціальних виплат. Також це зменшує емоційний та фінансовий стрес на родинуa і дозволяє батькам бути більш впевненими у майбутньому. За останній рік у майстерні:

• пройшло більше 400 годин групових занять;
• проведено 7 майстер-класів із залученням запрошених професіоналів та 8 групових екскурсій; • у виставковому залі майстерні організовано 2 благодійних ярмарки власних виробів та 2 персональні виставки молодих художників з аутизмом.

Ми плануємо продовжувати регулярні заняття та поступово збільшити їх тривалість до 4 годин 3 рази на тиждень.

Наша команда працює над створенням авторської програми з основ мистецтвознавства для молоді з інвалідністю, яка ознайомить хлопців та дівчат з різними стилями, техніками та діячами мистецтва. Також ми розробили план відвідування культурних подій на рік.

У наступні 6 місяців буде придбано термопрес, а наші майстри почнуть вчитися наносити власні малюнки на футболки. Мета адвокаційної кампанії на найближчий час – прийняття Положення про інклюзивну освіту у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, що дозволить підліткам з аутизмом отримувати професійну освіту.

В умовах карантинних обмежень ми будемо зустрічатися з кожним з майстрів індивідуально або записувати відео-уроки для роботи вдома.

Для того, щоб Денис, Мишко, Аріна та їх друзі змогли жити більш самостійно та незалежно, потрібна ваша допомога.

Голосуйте за Особливу майстерню, кожен голос важливий!
Наша спільнота вдячна за підтримку, разом ми змінюємо світ!