НОМІНАЦІЯ

ІНКЛЮЗІЯ

35. Дитячий табір «Відчуй»

Громадська організація «Відчуй»
90 підлітків серед яких частина дітей тотально нечуючі, які спілкуються жестовою мовою, а друга частина слухопротезовані, які спілкуються вербально та зовсім не знають жестової мови проводять незабутні дні разом опановуючи нові для себе навички, відчуваючи себе більш самостійними, покладаючись на свої сили та не боятися помилятися.

Перед кожним табором ми проводимо тренінги де 30 волонтерів-кураторів дізнаються як працювати з тотально нечуючими та слухопроотезованими дітьми, вивчають жестову мову, навчаються адаптувати ігровий процес до потреб дітей.

Сім років поспіль ми готуємо нову, цікаву та розвивальну програму для табору та з захопленням зустрічаємо дітей з усієї України. В попередні роки вже зачіпали такі теми як кіно, історії, мрії, спорт, квести та доросле життя, а в цьому році розкрили тему подорожей. Кожного дня зранку проводилася зарядка у стилі різних країн світу, після чого підлітки весело проводили час на пляжі з купанням та іграми, під час вільного часу вони активно грали у настільні ігри, знайомились та спілкувались. На хабах дітям розповідали про різні види подорожей, а також проводились інтерактивні ігри де вони самі мали можливість розповісти про свій досвід. На вечірній програмі проводились конкурси та виступи дітей де кожен бажаючий міг проявити свій талант. Після табору в багатьох з'явились нові друзі з якими вони спілкуються й надалі.

Завдяки цьому як підлітки так і волонтери отримують десятки можливостей попрацювати в командах, проявити себе та подолати занепокоєння щодо обмеженості комунікативних здібностей у людей з порушенням слуху.