НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

46. Здійснення соціального супроводу сім'ям (особам) які опинилися в складних життєвих обставинах

Громадська організація "Колесо добра"
Надання соціального супроводу сім"ям (особам) в складних життєвих обставинах шляхом інформування, наданні психологічних та юридичних консультацій, організації медичної допомоги та іншої діяльності, що спрямована на подолання складних життєвих обставин.

Соціальний супровід – це комплекс заходів, що передбачає оцінку потреб отримувача послуги, визначення шляхів вирішення основних проблем, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача послуги з метою моніторингу виконання поставлених завдань, сприяння у отриманні інших послуг.

Отримувачем соціальної послуги соціального супроводу є сім'я (особа), яка перебуває у складних життєвих обставинах і не може самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив таких обставин. Так, до категорії осіб в складних життєвих обставинах на яких буде орієнтована ініціатива належать особи що мають проблеми з отриманням соціальних послуг в державних установах. У звязку з тим, що державні установи працюють за Державним стандартом соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, є проблема в якості надання послуг через відсутність індивідуального підходу до отримувачів таких послуг, відповідно і результат подолання складних життєвих обставин є низьким.

Також, у звязку з необхідністю працювати за Державним стандартом послуги консультування, будь-які взаємовідносини між отримувачем соціальної послуги державного сектору та надавачем перестають бути конфіденційними, а тому, багато отримувачів соціальних послуг змушені відмовлятись від їх отримання у звязку з тим, що порушується їх право на конфіденційність. Також, сім"ї та особи не можуть отримувати будь-які соціальні послуги у державних установах у тому випадку, якщо у них відсутні документи що посвідчують особу.

В 2021 році мали такі кейси:

- Робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) 8 сімей (21 особа). З ними працювали як консультанти по отриманню посвідок, спілкування з управлінням соціального захисту, медициною, освітою.
- 1 жінці поновили повністю документи. Переселенка з Криму була без паспорта більше 3 років. Ніхто допомогти не міг. Служби просто відправляли в поліцію, поліція в міграційну і т.д.
- 1 онкохвора переселенка. Поставили на облік в медичні заклади. Поклали в лікарню, пройшли МСЕК і зробили інвалідність. Попри всі зусилля врятувати їй життя, на сьогодні вона знаходиться на паліативній допомозі. Ми забезпечуємо її необхідним, та лікарі надії не дають взагалі. Родичів вона не має на території України, є матір в окупованому Криму і вона не може приїхати.
- Зараз допомогаємо ще 1 іноземці яка опинилась в жахливій ситуації, без документів і з дітьми на руках. Мовою не володіє. Через перекладача зібрали інформацію і плануємо дії.
-Працювала з 1 хлопцем з порушенням гендерної ідентичності. Він соромився приходити по допомогу до державної установи, бо вважав що там його віддадуть на лікування.
- Зараз опікуюсь 1 неповнолітньо вагітною. Від психологічної допомоги до спілкування з нею з медичними працівниками і соціальними службами.
- Також працюю з особами з числа дітей сиріт. Це діти які навчаються в ПТУ і перебувають на повному державному утриманні. Таких дітей в цьому році підхопила 4. Тут допомога з навичками до самостійного життя. Ще одна дівчина наразі перебуває в дитячому будинку сімейного типу та готується вийти звідти, оскільки має поганий контакт з мамою вихователькою. Загалом 30 осіб з якими взаємодіяла та надавала допомогу у різних напрямках. На справді їх більше. Працюю ще з одинокими мамами, які насправді потребують допомоги та їх дітками. Зараз їх у мене 2 мами і 3 діток.