НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

47. Мобільний застосунок "Волонтер"

ГС "АСОЦІАЦІЯ МОЛОДІЖНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ"
ГО Мережа відповідальних разом з Асоціацією молодіжний центрів України протягом 2021 року розробляла мобільний застосунок «Волонтер».

Цей проєкт виник на запит самих молодіжних центрів під час однієї з стратегічних сесій у Донецькій області.

Наш продукт допоможе залучати нових волонтерів та полегшить управління волонтерською діяльністю в молодіжних центрах і просторах.

Протягом року, незважаючи на карантинні обмеження, нам вдалося: - Обговорити з робочими групами технічні завдання для застосунку «Волонтер» та онлайн курсу «Волонтерські команди: мрія чи реальність». До обговорень було залучено 15 керівників молодіжних центрів і 60 майбутніх користувачів мобільного застосунку (адміністратори, координатори, керівники, волонтери, представники місцевої влади). Таким чином, наші продукти формувалися не просто командою розробників, а отримували постійний зворотній зв'язок від зацікавлених сторін.

До розробки застосунку ми залучили студентів, які навчаються за інноваційною методикою у партнерстві з ІТ-компанією Softserve за напрямком «Інтернет речей», архітектором проєкту і ментором студентів став розробник компанії, а головним тестувальником – ветеран АТО, який перебуває на перекваліфікації і здобуває практичний досвід програміста, працюючи в поліції в мобільній бригаді з протидії домашньому насильству.

На навчальний курс «Волонтерські команди: мрія чи реальність» зареєструвалося 261 учасник/ця, і вже 48 з них отримали сертифікати. Курс є доступним на онлайн-платформі «Відкритий університет Майдану» і продовжує бути активним для тих, хто хоче краще навчитися працювати з волонтерами. - У процесі онлайн-курсу проводилися онлайн-зустрічі та публічні консультації для учасників/учасниць про законодавство в сфері волонтерства та досвід роботи з волонтерськими командами в молодіжних центрах. У них взяло участь біля 60 осіб.

Після запуску застосунку на платформах google Play Market I Apple Store ми організували 4 тестувальні зустрічі, щоб перевірити разом з майбутніми користувачами, чи все працює і що треба виправити. Після отриманих пропозицій розробники відразу покращували застосунок, і тепер ним можуть користуватися молодіжні центри, громадські організації та інші ініціативи. Ми також плануємо запустити додатковий функціонал для молодіжних рад і додати систему винагород для популярних масових заходів (марафони, фестивалі, табори). До участі у тестуванні записалося 185 осіб, з них взяли участь 106, і 67– і написали відгуки і отримали подарунки з мерчом.

Мобільний застосунок за статистикою apple Store наш застосунок чотири рази опинявся у топ-сотні кращих соціальних застосунків – тут враховуються критерії завантаження, стабільності і частоти оновлення. - Від часу офіційного старту застосунку 29 вересня застосунок має 620 користувачів, 67 ініціатив зареєстровано як організатори волонтерств. Маскотом мобільного застосунку є сурікат, який відображений в різних волонтерських ролях. Зараз ми шукаємо йому ім'я.

Ось деякі відгуки:
- «Цікавий і сучасний додаток, все, що треба в сучасному світі. Не можу повірити, що всі події можна буде знайти в одному додатку, а не на різних сторінках соц. мережах»;
- «Перше враження "ВАУ". Замість 1000 каналів у Телеграм-каналі все в одному додатку»;
- «Тепер шукати волонтерські можливості буде набагато легше. Сподіваюся, що в подальшому застосунок стане місцем, де зберуться всі волонтери нашої країни».

Посилання: Застосунок «Волонтер»:
Play Market: https://cutt.ly/7EZfc9R
Apple Store: https://cutt.ly/vEZfYI4

Онлайн-курс «Волонтерські команди: мрія чи реальність» https://vumonline.ua/course/volunteer-teams-dream-...
Застосунок просувається у соцмережах: Facebook АМЦУ: https://www.facebook.com/youthcentersua
Instagram АМЦУ: https://instagram.com/youthcentersua