НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

50. Молодіжний Центр Громадянської Освіти

ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "НАЦІОНАЛЬНЕ УКРАЇНСЬКЕ МОЛОДІЖНЕ ОБ'ЄДНАННЯ"
Молодіжний центр громадянської освіти (МЦГО) створено у 2019 році на базі Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Це державне приміщення, яке передане Національному українському молодіжному об'єднанню на основі меморандуму з Міністерством освіти і науки України. Колись тут було нелегальне казино і кіоск шаурми.
Організації-члени НУМО зробили ремонт власними коштами – усе через фандрайзинг та роботу волонтерів. Складовою МЦГО є простір «Натрій», названий на честь псевда кіборга Ігоря Брановицького, сім'я якого теж долучилася до процесу створення Центру. Окрім того, МЦГО має конференц-зал, коворкінг, офіс, кухню та внутрішнє подвір'я.

За весь час тут відбулося понад 200 заходів. Навколо МЦГО фактично створилося Національне українське молодіжне об'єднання – десять найбільших організацій, які працюють з дітьми та молоддю: - Національна скаутська організація «Пласт» - Спілка української молоді в Україні (СУМ)
- Будуємо Україну разом (БУР)
- Українська академія лідерства (УАЛ)
- Українська асоціація молодіжних центрів (АМЦУ)
- Асоціація молодіжних рад України (АМРУ)
- Українська асоціація студентів (УАС)
- Фундація регіональний ініціатив (ФРІ)
- Національний альянс - Молодіжний націоналістичний конгрес (МНК) 2021 рік був особливим для МЦГО – після «карантинного» року важко було відновити діяльність, а до онлайн-формату волонтерська команда ще не була готова.

Кожна організація діяла під час карантину онлайн, але створити умови для спільних дій на той момент не було можливостей. Проте як тільки пом'якшилися обмеження, простір знову ожив. Якщо говорити про донорські та благодійні проєкти, то мало хто приділяє уваги Києву – всім здається, що тут достатньо можливостей, щоб простори для молоді існували «самі по собі». Але молодіжні організації насправді не мають ресурсів винаймати комерційні приміщення, хоч до збільшення членства дуже високі.

Рекордсменом тут є «Пласт» - незважаючи на міську програму підтримки Пласту, прийняту у Києві, багато з них не мають де збиратися. В МЦГО вони мають свій розклад – тут регулярно займаються 15 пластових гуртків. Наступним «рекордсменом» є Фундація регіональних ініціатив (ФРІ), які проводять по декілька заходів як для свої членів, так запрошують інших молодих людей на спортивні заняття (йога і шахи), кіноперегляди чи тематичні лекції.

Тут зустрічаються також Спілка української молоді, об'єднання «Вільні», Урбанрада, ментори БУРу і випускники УАЛ. У офісному приміщенні відбуваються збори правлінь організацій, а в літній період – вуличні зібрання у саду.

Віднедавна громадська організація САМ обладнала в МЦГО телестудію і знімає там інформаційні та просвітницькі матеріали з політичної та громадянської освіти. У найближчих планах – організувати клуб тіктокерів (виявляється, такий запит є в середовищі молодих блогерів).

Протягом 2021 року (не враховуючи період локдауну) тут відбувалося в середньому 20 заходів на місяць. МЦГО є єдиним київським майданчиком, який гуртує різні громадські організації. Різнопланові ініціативи часто перебувають в різних просторах центру, молоді люди з різних середовищ знайомляться і цікавляться одні одними.

Інколи представляючи різну ідеологію, вони спільно діють, покращуючи простір в центрі і довкола, просуваючи ідею облагородження вулиці, на якій знаходиться центр, створюючи для дітей та молоді можливості приєднатися до однієї з організацій і знати, що МЦГО – це місце, куди можна прийти і проявити свою громадянську активність.