НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

54. Інклюзивний клуб для молоді з інвалідністю «FRIENDS»

БО «БФ «Я-мама!»
Організація «Я-мама!» більше 10 років працює у напрямку допомоги сім'ям, що мають дітей з інвалідністю. За ці роки ми побачили, що є частина дітей, які стають старшими і досить успішно соціалізуються, а іншій частині дітей це дається складно, хоча вони мають досить багато здібностей (можуть говорити, частина з них досить добре може ходити, щось робити руками).

Для того, щоб допомогти їм знайти своє коло спілкування, підтримки, ми розпочали роботу клубу для молоді з інвалідністю « Friends». В Україні проблема інтеграції людей з інвалідністю є досить актуальною, передусім, це стосується молоді з сенсорними чи руховими порушеннями. Є певна суперечність між необхідністю подолання соціальної ізоляції молоді з функціональними обмеженнями та відсутністю відповідних психологічних і соціально-педагогічних умов, необхідних для їх належного функціонування та розвитку.

На сьогодні молоді люди з інвалідністю стикаються з цілим спектром проблем: труднощі, що виникають в питаннях соціалізації та інтеграції у суспільство; складності, що супроводжують процес інклюзивної професійної освіти, здобування освіти в навчальних закладах; труднощі з працевлаштуванням і т.д.

Мета нашого клубу – психологічна підтримка людей з інвалідністю; залучення їх до активного способу життя; відновлення та покращення їх емоційного стану; формування поваги до індивідуальності людини незалежно від її фізичних, психологічних особливостей; формування уміння знаходити позитивні, сильні сторони людини та звертати увагу саме на них; мотивація проявляти чуйність, доброту та розуміння до один одного; активізація їх особистих ресурсів. Клуб розпочав свою роботу у листопаді 2019 року. На цей момент ми провели 20 зустрічей загальних, 5 майстер класів, 42 індивідуальтні консультації. Зустрічі проходять раз на місяць. Розроблені вони таким чином, щоб створити дружелюбну, доброзичливу атмосферу, де молоді люди зможуть вільно спілкуватися, демонструвати свої таланти, отримувати потрібні для повсякденного життя навички.

Окрім загальної зустрічі, що є один раз в місяць, ми проводимо індивідуальні зустрічі, консультації з психологом; групові зустрічі, які більш вузько направлені та групові майстер класи для учасників молодіжного клубу. Через карантинні обмеження декілька зустрічей проходили у форматі онлайн. Ми використовуємо формати різного виду – це міні тренінги, свята, конференції, пікніки, майстер класи, спілкування в групах підтримки.

Проводимо заходи, головна ціль яких – дати можливість молоді з інвалідністю отримати нові навички та продемонструвати свої успіхи широкій аудиторії. Наприклад остання зустріч, що проходила у жовтні була святкова, але однією з частин свята був елемент тренінгу «Чи умієш ти мріяти?». До Всесвітнього дня людей з інвалідністю ми готуємо мотивуючу зустріч – конференцію з виступом людей з інвалідністю, які можуть поділитися та надихнути на реалізацію потенціалу своїм власним прикладом.