НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

55. Відкриття філії денного догляду для дітей з комплексною інвалідністю Центру Джерело.

Благодійна установа "Навчально-реабілітаційний центр "Джерело"
Близько 30 років тому батьки дітей з інвалідністю та волонтери спільними зусиллями створили простір, який сприяв би соціалізації та реабілітації дітей з важкими порушеннями розвитку та де надавали б підтримку їхнім батькам. Так 1993 року постав центр "Джерело", який поступово об'єднав довкола себе чимало однодумців, що виборюють гідне життя для людей з інвалідністю.

Засновники "Джерела" мріяли про велике й доступне приміщення, де буде садочок, школа, тренувальні зали та кімнати для додаткових занять з дітьми та молоддю, що мають певні порушення розвитку. І понад 15 років тому в одному з мікрорайонів міста Львова з'явилася будівля Центру "Джерело" загальною площею понад 6 тис м. кв. Тепер будівля Центру щодня приймає на різноманітні заняття та програми денного догляду близько 200 дітей та молодих людей. Сім доступних мікроавтобусів привозять їх до Центру з усіх кінців міста й відвозять додому. Для них це наразі єдина можливість розвиватись і мати друзів, а для їхніх батьків — працювати та забезпечувати родини.

Хоча будівля Центру досить велика, однак і там можна комфортно облаштувати побут лише обмеженої кількості вихованців. Але до "Джерела" постійно приходять все нові й нові батьки дітей з інвалідністю, які потребують допомоги.

Отож команда "Джерела" розробила й реалізує "Стратегію розвитку 2020-2024", одним з пріоритетів якої є розвиток мережі послуг для підвищення рівня їх доступності. У нас з'явилася нова мрія – невеликі філії Центру в різних мікрорайонах міста, поблизу осель і родин, де ростуть діти чи є дорослі з інвалідністю.

Міська влада передала Центру в безоплатне користування приміщення площею 130 м кв. На вул. Миколайчука, однак воно було в жахливому стані. Завдяки зусиллям численних благодійників та друзів "Джерела" ми змогли реконструювати й відремонтувати будівлю, провівши для цього фандрейзингові кампанії в Україні, Канаді та Німеччині.

Так, в Україні група волонтерів — фандрейзерів, копірайтерів, фотографів, комунікаційників та дизайнерів — провела у березні благодійний онлайн-аукціон "Купи зустріч — допоможи Україні" (https://www.facebook.com/kupy.zustrich/), який зібрав 350 тис грн. (https://dobro.ua/project/kupi_zustrich_dopomozhi_ukrayini_iv/). До цієї кампанії долучилося понад 2 тис людей: хтось був лотом, пропонуючи каву та цікаву розмову, хтось купував ці зустрічі або просто робив пожертви на ремонт нового маленького "Джерела". Частину коштів на ремонтні роботи, закупівлю меблів та обладнання ми отримали від Львівської міської ради, ще частину – за перемогу у конкурсі місцевих ініціатив від Львівської обласної ради.

У Німеччині приятелі "Джерела" влаштували кілька благодійних концертів і частину зібраних коштів передали на облаштування підйомників та монорейок у філії Центру.

У Канаді група волонтерів біля українських храмів влаштовувала благодійні ярмарки, де продавалися вироби, зроблені руками "джерельної" молоді, а також бігла фандрейзинговий марафон.

І от у вересні 2021 року почала працювати наша нова філія — з професійною командою і доступним приміщення. Туди щодня приходять 12 дітей з комплексними порушеннями розвитку, які мешкають неподалік. Їхні батьки неймовірно щасливі, що їхні діти отримали змогу стати частиною громади міста, товаришувати з однолітками, розвиватись та посміхатись!