НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

57. Центр для дітей та сімей

Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас Полтава»
Центр для дітей та сімей надає послуги соціальної адаптації для вразливих дітей та їх сімей (діти/сімї в економічній скруті, з культурними відмінностями, з проблемами соціалізації, з поведінковими розладами; одинокі батьки та їхні діти, сироти та діти позбавлені батьківської опіки).

Обслуговується до 175 дітей та дорослих (в тому числі молодь з інвалідністю 30 чол.), з якими працюють соціальний педагог, соціальний працівник та психолог у таких напрямках: «Я успішний», «Я знаю свої права», «Вільний простір»; проводяться індивідуальні консультації, тренінгові заняття, культурні заходи. Центр працює 5 днів на тиждень, з понеділка по пятницю з 09:00 до 17:00).

Секція «Я успішний», спрямована на розвиток та покращення соціалізації та м'яких навичок дітей, а також базових життєвих навичок (заняття, дискусії, екскурсії, зустрічі з професіоналами, ігри на командоутворення, рольові ігри, вікторини, квести, діяльність за методикою СОУП та ін. на теми комунікації, вирішення конфліктів, китичного мислення, аналізу інформації, публічних виступів, розпоряджання часом та грошима, догляд за тілом, приготування їжі тощо).

«Інтеграційна кухня» дає можливість молоді з особливостями фізичного та інтелектуального розвитку, а також дітям СЖО набувати побутових і соціальних навичок для максимальної інтеграції у життя суспільства.

Секція «Я знаю свої права», спрямована на підвищення обізнаності дітей про свої права та посилення їх захисту (тренінгові заняття, дискусії, ігри, рольові ігри, перегляд фільмів та інші методики на теми з прав дітей, безпеки в Інтернеті, цькування, захисту від насильства, поведінки в небезпечних ситуаціях).

«Вільний простір» (мистецька діяльність (малювання, аплікація, моделювання, робота з деревом, бісером тощо), настільні ігри, читання, відпочинок, інші активності в межах та поза межами центру. Індивідуальні психологічні консультації для дітей і неформальне консультування).

Спеціалізовані тренінгові заняття з розвитку батьківських компетенцій та особистісного росту батьків/опікунів. Спільні заходи для дітей та батьків/опікунів (Виїзди, пікніки, святкування, дискусії, квести, тощо в межах та поза межами центру).

Проводяться реабілітаційні заняття з дітьми та молоддю з інвалідністю. За потреби центр здійснює соціальний супровід сімей (кейс менеджмент). Діють денні табори для дітей вразливих категорій в канікулярний період.

Крім того, практикуються заходи Арт-терапії (діє «Школа живопису», театральна студія «BubbleGum», проводяться фотовиставки, пізнавальні екскурсії).