НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

58. Кабінет на Колесах

Громадська Організація "Відчуй"
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я більше 300 мільйонів людей по всьому світу мають від легкої до глибокої форм втрати слуху.

Згідно з прогнозами до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втрати слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз. В Україні відсутня культура догляду за слухом, а про процедуру перевірки слуху ще досі досить мало відомо пересічним громадянам. Болісно, тривало, проблематично, дорого, страшно– все це асоціації людей.

Ми провели опитування понад 4000 респондентів, яке показало що: 62,9 % опитаних - ніколи не перевіряли свій слух. Більшість з них, на питання «Чому?» - відповіли, «тому що не задумувались про це». А 60 % з тих хто перевіряли - робили це, тому що мають певні порушення слуху. Як наслідок такої сумної статистики, діагностика відбувається вже при критичній втраті слуху, коли можливість відновити його є мінімальною, що призводить до інвалідності.

Аби вирішити проблему зі зволіканням та нехтуванням здоров'ям слуху, ГО «Відчуй» створило проект «Кабінет на колесах», покликаний потурбуватися про здорове майбутнє нашої країни та надати безкоштовні послуги всім, хто цього потребує віком від 7 до 55 років Вікові обмеження обгрунтовані тим, що дітям в молодшого віку в «польових» умовах буде дуже складно провести обстеження, а люди старшого віку за словами лікарів в більшості мають вікові зміни слуху. Саме тому категорія людей віком від 7 до 55 років є актуальною для проєкту.

Спеціально обладнаний кабінет "на колесах" з досвідченим фахівцем та необхідним аудіо метричним обладнанням за 3 місяці фокус-етапу проєкту, відвідав 31 місто України та безкоштовно перевірив слух більш ніж 1400 людей, серед яких 533 новоявлені випадки порушень, а це майже 40% Побачивши таку статистику наступним етапом проекту став «Кабінет на колесах. Молодь» який охопив 10 вузів Києва під час якого студенти та викладачі ВНЗ змогли безкоштовно перевірити слух. За місяць було здійснено перевірку більш ніж 500 людям, серед яких 60 новоявлені випадки порушень.

Нажаль через карантинні умови та перехід на дистанційне навчання ми не змогли об'їздити ще 10 вузів, але впевнені, що після виходу в офлайн ми продовжимо й надалі попереджати людей потурбуватись про своє здоров'я.