НОМІНАЦІЯ

Організація соціальних сервісів

59. "Соціально-творча майстерня та денний догляд для людей з інвалідністю"

Громадська організація "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку"
Проект став переможцем бюджету участі Луцької ОТГ та реалізовується ГО "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку у м.Луцьку з березня по листопад(включно) 2021р.

Проект передбачає надання послуг денного догляду, арт-терапії та працетерапії для людей з інвалідністю та зайнятість в творчій майстерні,а також соціалізація в іклюзивному арт-просторі кав'ярні"Старе місто",де працює молодь з синдромом Дауна. Ці послуги сприяють покращенню якості життя, емоційного стану, підвищенню соціалізації, подоланню ізоляції, створення адаптованого середовища для спілкування та розвитку людей з інвалідністю. З кожним роком кількість людей з інвалідністю у місті Луцьку, як і в усьому світі зростає, особливо критична ситуація є з людьми, які мають психіатричні та інтелектуальні порушення.

У місті Луцьку немає жодної комунальної установи, яка надає щоденні комплексні послуги людям з інвалідністю віком понад 18 років Цей проект надав шанс людям з інвалідністю вийти з домашньої ізоляції і мати можливість спілкування, соціалізації, навчання, розвитку життєвих компетенцій, розкриття своїх здібностей та корисної денної зайнятості протягом року.

Завдяки проекту організовано надання послуг денного догляду в приміщенні громадської організації двома соціальними працівниками для групи осіб (13 осіб) з інтелектуальними та іншими порушеннями розвитку з понеділка по п'ятницю включно за програмою "Навчання соціально-побутовим навичкам людей з інтелектуальною недостатністю" Для дітей та молоді з інвалідністю працює інклюзивна соціально -творча майстерня під керівництвом художниці , де молодь вчиться малювати, виготовляти м'які іграшки, розмальовувати еко-торбинки, декоративному розпису, виготовляти мило та свічки.

Також молодь з інтелектуальною недостатністю навчають навичкам догляду за рослинами(вирощування та висадки розсади, квітів, кущів. дерев). Для занять під час денного догляду закуплені матеріали для творчості, матеріали для догляду за рослинами.

Загалом до проекту залучено більше 60 осіб з інвалідністю та їх родин.

Уже два роки поспіль наша молодь є ініціатором регіональної акції "Щедрий вівторок",де кожен має можливість долучатися до цікавих та корисних майстер--класів,які традиційно щовівторка проходять у інклюзивній кав'ярні"Старе місто"і мають благодійну мету.. Вироби, які створюємо під час цих майстерок, успішно реалізовуємо на виставках -продажах на підтримку онкохворим лучанам під час акції " Хвиля добра», яка об'єднує велику кількість людей. В кав'ярні працюють офіціантами молоді хлопці з синдромом Дауна та проходить стажування молодь ГО «Даун-синдром». Кав'ярня "Старе місто"- це своєрідна площадка для співпраці волонтерів, студентів, людей з інвалідністю, батьків цих людей, влади, журналістів, які разом мають можливість долучатися до цікавих соціальних проектів і втілювати їх у життя. Це і є позитивним результатом соціальної інклюзії та соціалізації в цілому дітей та молоді з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку.