Проєкт EU4CSOs EmpowerUA продовжує ділитися історіями людей, яким наші грантери мають честь допомагати. Сьогодні розповідаємо про Анатолія Андрійовича та Марію Іванівну — подружжя, яке пережило кілька катастроф, двічі втратило дім, але не втратило людяності, віри та сили духу.
Під час першого візиту менеджера проєкту ХОБФ «Соціальна служба допомоги» до їхньої оселі, Марія Іванівна не стримувала емоцій:
«Всі речі, що тут є, нам віддали небайдужі люди. Своїх уже не залишилось. Ми з чоловіком втратили все…»
Своє перше житло вони мали в Чорнобилі. Та 1986 року трапилась аварія на ЧАЕС. Анатолій Андрійович був ліквідатором наслідків катастрофи — тоді він поклав своє здоров’я заради порятунку інших. Після евакуації родина оселилась у селі Вівча Харківської області, де з нуля будували життя в дев’яності роки. Згодом знову мали дім, сад, город — усе, що потрібно для спокійного життя.
«Я ходив по гриби, рибалив, насолоджувався природою. А Марія співала в храмі та саджала квіти…» — згадує Анатолій Андрійович.
Але війна 2022 року знову змінила все. Родина опинилася на окупованій території, де дивом залишилася живою. Окупація, постійний страх і стреси підірвали їхнє здоров’я.
«Після евакуації до міста нам стало зовсім зле. Погіршився зір, піднявся тиск, серце не витримувало. Ми зрозуміли: самі не впораємось», — розповідає він.
З січня родина перебуває під постійною опікою соціального працівника проєкту. Їм надається допомога у побуті, доставляються продукти та ліки — адже подружжя майже не виходить з дому.
«Ми безмежно вдячні працівникам Фонду та донорам проєкту за турботу, за те, що не залишили нас наодинці з бідою. Кожного ранку ми молимося за всіх, хто причетний до цього проєкту, і за мир в Україні», — ділиться Марія Іванівна.
Ця публікація створена в межах проєкту з надання соціальних та паліативних послуг у Харкові, що реалізується ХОБФ «Соціальна служба допомоги» в межах субгранту проєкту EU4CSOs EmpowerUA що реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за фінансового сприяння Європейського Союзу.
Зміст цієї публікації є відповідальністю ХОБФ «Соціальна служба допомоги» і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.