Конкурс субгрантів

Мета проєкту*

Сприяти підвищенню якості, різноманітності та видів соціального захисту через розвиток ринку соціальних послуг на рівні громад.

Мета конкурсу субгрантів*

Забезпечення фінансовою підтримкою та підвищення спроможності ОГС надавати якісні соціальні послуги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах відповідно до Державних стандартів соціальних послуг.

Територія діяльності*

Підконтрольні регіони України.

Отримувачі субгрантування*

ОГС, які працюють у соціальній сфері.

Можлива сума субгранту*

від 40 000 євро до максимальної суми 60 000 євро, еквівалентно національній валюті України.

Терміни реалізації проєктів за субгрантом*

1 рік від дати підписання субгрантової угоди.

Оголошення 2-го конкурсу субгрантів*

1 листопада 2024

Дадлайн подачі заявок*

18 листопада 2024, 18:00

Старт субгрантових проєктів*

1 січня 2025 року

Пріоритетні напрями проєктів*

1

Забезпечення населення, яке опинилося у складних життєвих обставинах, якісними соціальними послугами.

2

Підвищення спроможності ОГС надавати послуги відповідно до Державних стандартів соціальних послуг.

3

Розширення спектру соціальних послуг, які надають ОГС.

ПРОЄКТНІ ПРОПОЗИЦІЇ ПОВИННІ ВКЛЮЧАТИ*​

  • Виявлення потреб населення громади, де планується впровадження діяльності, у соціальних послугах.
  • Надання соціальних послуг відповідно до Державних стандартів або внутрішніх стандартів організації-заявника  (проєкт підтримуватиме лише надання стандартизованих послуг).
      • ВАЖЛИВО: заходи у рамках проєкту можуть передбачати розширення послуг, що надаються Стандартом, зокрема, можуть включати надання екстреної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах.
  • Забезпечення моніторингу кількості та якості наданих послуг з використанням системи моніторингу, запропонованої Організацією.

не фінансуються*​

  • проєкти, спрямовані на політичну, передвиборчу або релігійну діяльність;
  • комерційні проєкти, метою яких є отримання прибутку;
  • надання прямої матеріальної допомоги;
  • проведення персональних виставок або видання персональних публікацій.

!!!Один заявник ОГС може отримати максимум 1 грант як основний заявник впродовж дії всього проєкту. ОГС можуть брати участь у будь-якій кількості консорціумів в якості спів-заявника.

Учасники, що подаються у рамках Конкурс повинні:*​

  • Бути офіційно зареєстровані відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» або відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (не менше 2-х років).
  • Включені до «Реєстру неприбуткових організацій», або зобов’язуються зареєструватися в Реєстрі під час реалізації проєкту.
  • Мати ознаку неприбутковості 0032, 0036, 0038, 0039 та 0048.
  • Можуть отримувати кошти на рахунок та використовувати їх, надавши необхідні документи/акти/чеки або інші релевантні документи, визначені проєктом.
  • Мати адміністративні та трудові ресурси і компетенції для реалізації проєкту, та звітування про нього.
  • Мати підтверджений попередній досвід діяльності у сфері соціального захисту не менше 2-х років), пов’язаних з темою Конкурсу.
  • Дотримуватись демократичних правил і процедур управління організацією та мати відповідну фінансову, адміністративну, технічну політику та процедури.
  • Мати ефективну систему бухгалтерського обліку або готові використовувати систему бухгалтерського обліку, запропоновану Проєктом.
  • Здійснювати свою діяльність на території України під контролем Уряду України.
  •  

Переможці 1-го конкурсу субгрантів*​ 2024

Експертна комісія обрала 12 найкращих проєктів серед 111 поданих.

Переможцями першого конкурсу субгрантів EU4CSOs Empower UA стали: 

    1. Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос» з проєктом «Рівний доступ до соціальних послуг»
    2. Благодійна організація «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» з проєктом «Хаб стійкості – простір твоєї підтримки»
    3. Громадська організація «Вибір» з проєктом «Підвищити спроможність ОГС надавати соціальні послуги ветеранам/кам та їх сім’ям»
    4. Благодійна організація «Запорізький Благодійний фонд «Єврейський Общинний центр Мазаль Тов» з проєктом «Соціальний супровід, консультування та психологічна підтримка кризових верств населення Запоріжжя»
    5. Благодійна організація «Академія розвитку, підтримки та соціальної адаптації дитини «КІДДОМ» з проєктом «Родина ВПО з дитиною з аутизмом – допомога поруч!»
    6. Благодійна організація «Сто відсотків життя Черкаси» з проєктом «Кризовий центр для жінок»
    7. Благодійна Організація «Благодійний Фонд «СОС Штаб громадянської оборони» з проєктом «SOS-Турбота» – проєкт, спрямований на покращення якості життя літніх людей, які опинилися у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно про себе подбати
    8. Громадська організація «Голос батьків» з проєктом «Покращення життя сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю через надання соціальних послуг»
    9. Громадська організація «Асоціація жінок України» з проєктом «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни»
    10. «Родина для осіб з інвалідністю» з проєктом «Базові соціальні послуги для осіб з інвалідністю в Києві»
    11. Благодійна організація «ВІЛЬНА ЗОНА» з проєктом «Посилення спроможності ОГС у наданні соціальних послуг уразливим групам в умовах війни та післявоєнного відновлення»
    12. Громадська організація «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» з проєктом «Рівний – рівному».

Переможці 2-го конкурсу субгрантів*​ 2025

Експертна комісія обрала 13 найкращих проєктів серед 157 поданих.

Переможцями другого конкурсу субгрантів EU4CSOs Empower UA стали: 

  • ГО ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ «СХОДИНКА В МАЙБУТНЄ» з проєктом «Майбутнє дитини – в надійних руках: денний центр для дітей з ООП в м.Луцьк»
  • БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» з проєктом «Психо-соціальна допомога дітям  з особливими освітніми потребами та їхнім батькам»
  • ВМОСРСОМКМ «Паросток» з проєктом «Соціальна підтримка внутрішньо переміщених (ВПО) осіб з інвалідністю у Вінницькій громаді»
  • БО «100 відсотків життя. Кропивницький» з проєктом «Підвищення якості, різноманіття та видів соціального захисту через розвиток ринку соціальних послуг у громадах Кіровоградщини»
  • ГО “ВГ” з проєктом «Соціальний захист та сприяння адаптації сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах в Дніпрі, Кривому розі»
  • БО БФ «Міністерство добрих справ» з проєктом «МріяТи» – проєкт соціально-психологічної підтримки ВПО із вразливих верств (сім’ї, діти, підлітки, інваліди та особи похилого віку Кам’янської громади)
  • БТ «Джерела» з проєктом «Мами в ресурсі»: надання соціальної послуги тимчасового відпочинку осіб, які здійснюють догляд за особами з інтелектуальною інвалідністю
  • ГС «Українська асоціація носіїв кохлеарних імплантів» з проєктом «Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю- користувачів кохлеарними імплантами»
  • БО БФ Запорука «Дім далеко від дому:  комплексні соціальні послуги для родин важкохворих дітей»
  • БО «Громадське здоров’я» м. Кривого Рогу з проєктом «Комплексна підтримка внутрішньо переміщених осіб,  у тому числі з уразливих до ВІЛ груп у Кривому Розі»
  • ХОБФ «Соціальна служба допомоги» з проєктом «Надання соціальних послуг догляду вдома та паліативного догляду людям похилого віку та паліативним хворим в місті Харків»
  • БО «Світло надії» з проєктом «Підтримка ветеранів: допомога та відновлення»
  • БО «Позитивні жінки» з проєктом «Підвищення якості послуг для забезпечення комплексною допомогою жінок, які живуть з ВІЛ»

Політика субгрантування

Будь ласка, уважно ознайомтеся з політикою конкурсу субгрантів.

Інформаційна зустріч для заявників

Зустріч відбулася.

Обов'язкові додатки

Будь ласка, завантажте всі додатки, та уважно ознайомтеся з формами.

Онлайн подача заявки

Прийом заявок завершено.

Портал субгрантера

Онлайн-ресурс для ОГС, що вже отримали грантову підтримку.

Комунікаційні вимоги

Питання?

Поставте ваше питання команді проєкту EU4CSOs EmpowerUA